Stránky neboli dlhú dobu aktualizované. Môžu obsahovať nepresné alebo neaktuálne informácie.
Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies.
Hľadanie
Rozšírené vyhľadávanie
TOP 7 - stránky
Napaľovacie programy - 106 692x
Free Pascal - Úvod - 63 500x
Lazarus - Kreslenie - 43 649x
Free Pascal - Začiatky - 42 527x
Free Pascal - Podmienky - 35 041x
Internetové prehliadače - 34 615x
Free Pascal - Cykly - 33 892x
Nové v diskusii
Free Pascal - Cykly - štvrtok 31.3.
Lazarus - Začíname - piatok 25.3.
Anketa - streda 2.3.
Navigácia: Programovanie

Programovanie

Niekto sa pri prečítaní aktuálneho nadpisu potešil, ďalší sa zľakli. V každom prípade, programovanie patrí k najviac vyvíjajúcim sa odborom. Vďaka programátorom vznikajú nové aplikácie i hry. Ak sa však naučíte základy programovania, neznamená to, že sa ním musíte stať.

Čo budeme potrebovať

V prvom rade musíte mať logické myslenie a dostatočné znalosti o počítačoch, najmä o softvéri. Taktiež si treba vybrať správny programovací jazyk a stiahnuť si jeho kompilátor (spolu s IDE). Viac o týchto pojmoch sa dozviete v jednotlivých sekciách (Free Pascal, Lazarus).

Existuje množstvo programovacích jazykov - Assembler, C, C++, Logo, Pascal, Delphi, Java... Každý z nich má svoje výhody i nevýhody.

Na týchto stránkach sa budem zaoberať jazykom Pascal (a jeho verziami TurboPascal, Object Pacal, Free Pascal) a Lazarus (obdoba Delphi). Ak sa vám zdá, že je to dosť, vedzte, že jeden je odvodený od druhého, sú si navzájom syntaxou (skladbou jazyka) podobné. Keď sa naučíte jeden, nemal by byť veľký problém porozumieť druhému.

Pascal dnes už zďaleka nepatrí medzi najpoužívanejšie jazyky, ale stále sa vyučuje na niektorých školách, najmä pre jeho jednoduchosť.

Forma

Táto sekcia (Programovanie) bude písaná na pokračovanie. Priebežne budem pridávať nové články, ale môžem meniť i staršie.

Diskusia k tejto stránke Ahojte, ľudia mal by som na vás jednu otázku. V šk...
Prejsť do diskusie»
2005-2012, Matúš Sulír, matus.sulir (zav) gmail bodka com. Gen.: 0,0218 s. Valid XHTML, CSS.