Stránky neboli dlhú dobu aktualizované. Môžu obsahovať nepresné alebo neaktuálne informácie.
Hľadanie
Rozšírené vyhľadávanie
TOP 7 - stránky
Napaľovacie programy - 107 695x
Free Pascal - Úvod - 65 455x
Lazarus - Kreslenie - 46 973x
Free Pascal - Začiatky - 44 392x
Free Pascal - Podmienky - 36 842x
Free Pascal - Cykly - 36 075x
Internetové prehliadače - 35 928x
TOP 7 - softvér
Nero - 42 969x
BurnAware Free - 23 891x
WinRAR - 23 749x
BSPlayer - 14 556x
CDBurnerXP - 13 251x
Neplatný softvér - 12 396x
Windows Media Player - 10 449x
Nové v diskusii
Free Pascal - Cykly - štvrtok 31.3.
Lazarus - Začíname - piatok 25.3.
Anketa - streda 2.3.
Navigácia: Programy

Programy

V tejto rubrike sa nachádzajú downloady a články o programoch pre operačný systém Windows. Každý program, o ktorom je tu niečo napísané, bol dôkladne vyskúšaný na Win XP (pokiaľ je daná verzia preňho určená).

Licencie programov

Autor pri každom programe určuje spôsob, akým sa môže šíriť a používať. Teraz máte možnosť zoznámiť sa so základnými typmi licencií. Ak sa však chcete dozvedieť detaily, je potrebné prečítať si text licencie konkrétneho programu.

Freeware

Aplikácie označované ako freeware môžete legálne a zdarma kopírovať a inštalovať na ľubovoľný počet počítačov. Ak je program navyše Open Source, každý má právo prezerať si a upravovať jeho zdrojový kód.

Niektoré programy sú označované ako „freeware pre nekomerčné použitie“. Tieto sa nemôžu inštalovať napr. vo firme a produkty vytvorené pomocou nich sa nesmú predávať. Výrobcovia však mávajú rozličné podmienky a málokedy je v licencii poriadne vysvetlené, čo sa vlastne pod komerčným použitím myslí.

Shareware

Shareware, často nazývaný aj trialware (Trial) sa vo väčšine prípadov môže legálne a bez poplatku využívať len počas doby, ktorú určí výrobca. Niekedy existuje aj obmedzenie vo funkčnosti. Po uplynutí skúšobnej lehoty autor väčšinou požaduje zaplatiť malú čiastku (ako pre koho) za jeho námahu pri tvorbe. Zaplatením získame licenciu na používanie a väčšinou i technickú podporu. Program niekedy zostane plne funkčný aj bez zaplatenia, ale nemali by sme ho používať.

Demo

Je obmedzené vo funkčnosti, teda ponúka menej možností ako plná verzia. Využíva sa najmä pri hrách.

Iné licencie

Existuje aj tzv. cardware (užívateľ by mal poslať autorovi pohľadnicu), ad-ware (v neregistrovanej verzii zobrazuje reklamu) a mnohé ďalšie licencie. Tie sa však vyskytujú len zriedkavo.

Diskusia k tejto stránke pre čo sa tu nedaju stiahnut ziadne hry a programy...
Prejsť do diskusie»
2005-2012, Matúš Sulír, matus.sulir (zav) gmail bodka com. Gen.: 0,0311 s. Valid XHTML, CSS.