Stránky neboli dlhú dobu aktualizované. Môžu obsahovať nepresné alebo neaktuálne informácie.
Hľadanie
Rozšírené vyhľadávanie
TOP 7 - stránky
Napaľovacie programy - 108 249x
Free Pascal - Úvod - 65 937x
Lazarus - Kreslenie - 47 490x
Free Pascal - Začiatky - 44 781x
Free Pascal - Podmienky - 37 155x
Free Pascal - Cykly - 36 391x
Internetové prehliadače - 36 241x
Nové v diskusii
Free Pascal - Cykly - štvrtok 31.3.
Lazarus - Začíname - piatok 25.3.
Anketa - streda 2.3.
Navigácia: Operačné systémy > WinImage

WinImage

WinImage je program slúžiaci na prácu s virtuálnymi diskmi. Dokáže vytvárať, upravovať a otvárať rozličné formáty obrazov diskiet, harddiskov, USB kľúčov a pod. Navyše vie otvárať a rozbaľovať CD a DVD ISO-súbory. Táto aplikácia nie je pri virtualizácii nutná, no uľahčuje nám prácu a dáva nové možnosti.

Download

Domovská stránka je www.winimage.com.

Licencia je niečo ako shareware, no s veľmi zaujímavou úpravou. Na vyskúšanie máte 30 dní v profesionálnom móde a 30 dní v štandardnom móde (tri nepodstatné obmedzenia). Rátajú sa však len dni, cez ktoré program spustíte. Ak budete napríklad dnes pracovať s WinImage a až o štyri mesiace ho zapnete znovu, ešte máte 59 dní...

Obrazy diskiet

Pri virtualizácii sa dá zaobísť bez jedinej fyzickej diskety.

V hlavnom okne WinImage zvoľte File / New a vyberte formát diskety (od 160 kB do 2.88 MB). Potom otvorte menu Image / Inject a vyberte súbory, ktoré bude disketa obsahovať. Môžete tiež použiť metódu Drag&Drop. Po zvolení File / Save As... vyberte typ obrazu - pre MS Virtual PC odporúčam formát VFD.

Pokiaľ chcete previesť fyzickú disketu na virtuálnu, zvoľte Disk / Read Disk. Ak chcete hromadne konvertovať diskety (napríklad z komprimovaného IMZ, ktoré VirtualPC neotvorí), pomôže vám Batch Assistant wizard v menu File.

Práca s CD a DVD

Pre uloženie obsahu média do ISO obrazu môžete využiť menu Disk / Create CD-ROM ISO image... Cez Image / Extract sa dajú súbory z obrazu skopírovať na skutočný pevný disk, podobne je to pri disketách.

WinImage nepodporuje úpravu existujúcich CD obrazov, ale po zaškrtnutí políčka Allow updates to files in CD-ROM image (v Options / Settings... / Image) sa budú dať nahradiť súbory s rovnakým názvom a veľkosťou.

Pevný disk

V menu Disk môžeme napríklad vytvoriť (Creating...) virtuálny disk zo skutočného alebo zapísať (Restore...) obraz na harddisk. Pozor, druhú voľbu neodporúčam!!!

Oveľa zaujímavejšia je možnosť pripojiť diskovú partíciu vo formáte FAT16/32 - čítanie aj zápis, NTFS alebo EXT2/3 - len na čítanie - z fyzického alebo virtuálneho disku - VHD.

Emulácia disku

Ak po inštalácii zaškrtnete položku Install FileDisk, cez menu Image / Mount Image môžete obraz disku pripojiť ako skutočný disk - podobne ako v programe DAEMON Tools. Obsah CD (resp. diskety) tak bude dostupný kliknutím napr. na Disk E:, aj keď CD nie je v mechanike a máte len jeho obraz.

Hodnotenie
1 2 3 4 5 (ako v škole)
Priemerná známka: 1
Diskusia k tejto stránke Príspevok na túto tému zatiaľ neexistuje. Môžete pridať prvý z nich!
Prejsť do diskusie»
2005-2012, Matúš Sulír, matus.sulir (zav) gmail bodka com. Gen.: 0,061 s. Valid XHTML, CSS.